تعمیر دیویدی خانگی در اصفهان

تعمیر دیویدی خانگی

تعمیر تخصصی انواع دیویدی در مارک های پاناسونیک الجی سامسونگ مارشال مکسیدر دنای کنکور و ..

شایع ترین ایراد در تعمیر دیویدی خانگی ، ایراد نخواندن دیسک است که در اثر خرابی اپتیک به وجود میاید . اکثر مصرف کنندگان اپتیک را به نام لنز یا چشمی می‌شناسند.

 • باز نشدن درب
 • مشکل باز و بسته شدن درب
 • مشکل نخواندن دیسک
 • روشن نشدن دستگاه
 • کار نکردن کنترل از راه دور
 • ایراد لودینگ و صدای ناهنجار در هنگام خواندن دیسک
 • عدم خروجی تصویر و صدا
 • عدم اجرا و شناختن usb

در این دستگاه ها عمده ترین و حساس ترین قسمت همان بخش اپتیکال یا چشمی دستگاه است که عوامل زیادی همچون دما رطوبت گرد و غبار و استفاده از دیسک های چرب و کثیف در خرابی این بخش نقش بسزایی دارند خرابی این بخش در بشتر دستگاه ها خطای no disc را به همراه دارد و در برخی دیگر دچار باز و بسته شدن درب میشوند نگهداری از دیویدی پلیرهای خانگی حساس تر بوده چرا که بخش های مکانیکی در شرایط فوق آسیب پذیر تر هستند .

ایراد شایع دیگر خرابی بخش منبع تغذیه دستگاه است که عواملی مانند ساعت کارکرد قطعات – دمای زیاد استفاده از دیسک های خراب و یا اتصال هارد و فلش usb های خراب به پورت usb است

خرابی هایی مانند خروجی تصویر و صدا و عدم کارکرد کنترل کمتر بوده که میتوان عمده این ایرادات را در اتصال اشتباه در فیش های خروجی دستگاه دانست

بخش های لنز اپتیک

تعمیر دیویدی خانگی
تعمیر دیویدی خانگی

1.موتور spindle اسپندل : وظیفه چرخش دیسک را بعهده دارد. دیسک روی این موتور قرار می گیرد.و این موتور توسط آیسی loading با دور مشخص و حساب شده ای به چرخش در می آید .

2.موتور sleder اسلدر : این موتور اپتیک را در شعاع دیسک یا سی دی به حرکت درمی‌آورد تا بتواند اطلاعات ثبت شده روی آن را به ترتیب بخواند.

3.اپتیکال پیکاپ OPTIC : اصلی ترین قطعه اپتیک است. خواندن اطلاعات دیسک توسط همین لنز انجام میشود که خود به بخش های مختلفی تقسیم میشود واحد تولید نور لیزر به نام HFM ( های فرکانسی مودول ) و منشور های شیشه ای و پلاستیکی – واحد دریافت اطلاعات که نور منعکس شده لیزر بعد از برخود با دیسک را ثبت و به پردازنده دستگاه ارسال میکند

4.لیمیت سوئیچ : سنسور مکانیکی OPTIC است. هر بار که درب دی وی دی باز و بسته می‌شود باید اطلاعات قبلی پاک شود و اپتیک در محل صحیح قرار گیرد. لیمیت سوئیچ سنسور موقعیت مکانیکی اپتیک را تشخیص میدهد.

شما میتوانید جهت تعمیر لوازم خانگی و صوتی تصویری دیگر به بخش واحد خدمات مراجعه و یا از طریق تماس و یا پیام به واتساپ خدمات جهت دریافت خدمات اقدام کنید.

تعمیر دیویدی خانگی در اصفهان – نمایندگی خدمات پس از فروش دیویدی DVD خانگی مارشال دنای مکسیدر کنکور پاناسونیک سامسونگ سونی در اصفهان – تعمیر دیویدی DVD پاناسونیک در اصفهان – نمایندگی تعمیر سینمای خانگی در اصفهان – 


۲ دیدگاه

عطایی · 1400/06/21 در 23:46

با سلام دیویدی مارشال مدل me-5023 دارم سیدی را دیر میخونه و موقع خوندن CD صدای بدی از داخل دستگاه میاد

  آسان الکترونیک · 1400/06/22 در 14:55

  باسلام طبق آدرس مراجعه کنید در حضور شما سرویس دستگاه انجام میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.